NAŠI VETERÁNI


Frenny Lusika
narodila se 17.1.2009 v Ústí nad Labem

Flyball je její srdeční záležitost, je to taková "flyballová rychlokvaška". Svého třetího tréninku se zúčastnila už na oficiálním turnaji v roce 2010.

Je z prvních zakladatelek týmu CrazyBalls
Od roku 2019 vstoupila do Fren do světa veteránů a tím ukončila svoji flyballovou kariéru, na jaře se zúčastnila se Scottym veteránských závodů, kde se umístili na krásném třetím místě. Tím nechci říct, že jsem ji hodila do starého železa, zaslouží si odpočinek, ale nikdy neříkam nikdy...., když bude potřeba, něco ještě odběhá J

Fren má splněno několik zkoušek z poslušnosti ZOP, ZPU1, ZZO, BH, FPr 1, agility A1 a splněno do A2, nějaké výstavy, vyzkoušely jsme si i coursing a dogdancing

A co ještě umí?

-v zápalu při flyballe, než na ni přijde řada, bezkonkurenčně orazítkuje štípancem zadnice závodníků a ocásky jejich pejsků :-)

- už dělá, že nic neslyší

- trpělivá
CANDY
CANDY

CANDY

Narodila jsem se 26. 12. 2011 v jakési chatrči v Ústí nad Labem. Když mi bylo 8 týdnů, vzali mě od mamky a sourozenců, naložili do auta a frčeli jsme do Liberce, kde trčím dodnes :-) .

Po nezbytném očkování jsem s paničkou začala navštěvovat psí školu Psola, psí škola Liberec. Snad kvůli tomu, abych byla poslušná holka. Ale nějak to nevyšlo. Má kariéra v poslušnosti byla dne 21. 4. 2013 ukončena úspěšně složenou zkouškou ZOP.

Mezitím jsem se přidala k flyballovému družstvu CrazyBalls. Jelikož míček je prostě nejvíc, flyball mě moc bavil a já poctivě trénovala, mohla jsem 28. 4. 2013 vyjet na turnaj dvojic - O kosatčí ploutev do Litoměřic.

I když nejsem a nebudu žádná střela, stala jsem se součástí týmu a pravidelně si užívala závodů a tréninků.

7. 8. 2015 jsem se dokonce zúčastnila Mistrovství Evropy v Německu, kde jsme si jako družstvo vyběhali krásné 3. místo v 11. divizi.

Mým posledním turnajem byl Budějckej xtreme dne 28. 5 .2016, odkud jsem si hrdě vezla medaili.

Mojí sportovní kariéru, jak ve flyballu, tak v agility, kde jsem měla mimochodem docela slušně našlápnuto, ukončila nemoc páteře a zadních nožek. Ale na výlety a procházky mi nohy jakž takž slouží.

A co na závěr? Myslím si, že uřvanějšího psa na parkuru, jako jsem byla já, jen tak nepotkáte. Flyballu zdar !!! Vaše Kendy :-)